Zamek Jurisics Miklósa w Kőszeg

Zapraszamy do odwiedzenia Zamku dzięki obronie którego w 1526 roku został odparty atak celowany na zachodnią cześć Europy.

Płaskorzeźba upamiętniający walki z 1532 roku

Jest to jedna z głównych atrakcji architektoniczno-historycznych naszego miasta. Zamek którego historie opowiadam podczas zwiedzania został odnowiony w 2013 roku z funduszy europejskich. Uzyskał ciekawe rozwiązania wewnętrzne, mające na celu zapewnienie turystom łatwe i bezproblemowe poruszanie się po kondygnacjach, salach wystawowych i innych pomieszczeniach udostępnionych dla zwiedzających. Sposób odnawiania Zamku pozwolił zachować i podkreślić oryginalne elementy, co czyni obiekt niebywale cennym.

Mury i jedna z 3 wierzy Zamu
Najstarsze sale zamku zostały zmodernizowane i unowocześnione technicznie i medialnie, tak aby zbiory muzealne, od tych najstarszych i najcenniejszych, do nowszych, prezentowały się w atrakcyjny sposób zarówno dla młodych, młodszych i starszych zwiedzających. Zarówno prezentacje medialne jak i strona Internetowa dla Zamku, wykonana została przez nasza firmę. Na zamku znajduje się jedna z największych na Węgrzech sala rycerska, gdzie podczas zwiedzania można usiąść i posłuchać opowiadań przewodnika.

Sala Rycerska dla zwiedzajacych
W Zamku znajduje się wiele sal gdzie zwiedzający może poczuć ducha czasu na własnej skórze, spróbować być królem, czy królową, dotykać stara bron i robić sobie pamiątkowe zdjęcia, co jak wiadomo nie we wszystkich tego typu obiektach jest możliwe. Zwiedzanie obejmuje tez spacer po morach obronnych, doskonale zachowanych. Na Zamku organizowany jest festiwal teatralny znany wśród węgierskiej, chorwackiej i niemieckiej publiczności, a także wiele innych imprez, takich jak Festiwal Wina który odbywa się we wrześniu, czy festiwal kulinarno-rękodzielniczy w październiku.

Sklep przy Zamku
Przy zamku znajduje się ciekawy sklep z ziołami, księgami, winem i atrakcyjnymi pamiątkami wykonanymi przez miejscowych rzemieślników-artystów. Zapraszam serdecznie do napisania i umówienia się na wspólne zwiedzanie na e-mail: info@koszeg.pl lub nr telefonu: 0036/20 955 99 11.