Bükfürdő

Lecznicze kąpieliska w Bükfürdő

Bükfürdő położone jest w północno zachodniej części komitatu Vas zaledwie 20 km od pięknej miejscowości Kőszeg. Kąpielisko zawdzięcza swoje istnienie szczęśliwemu zdarzeniu...

jest wynikiem odwiertów prowadzonych w poszukiwaniu ropy naftowej w latach dwudziestych, a następnie kontynuowanych w 1957 roku, kiedy to z głębokości 1282 metrów wytrysnęła na powierzchnię ziemi 70 m fontanna wody leczniczej. Ten prawdziwy skarb, woda o temperaturze 58°C, zawierająca 15 000 mg/l substancji mineralnych zapoczątkowała nowy rozdział w życiu miejscowości Bük i okolicznych miejscowości. Woda lecznicza o indywidualnym składzie alkaliczno wodorowęglanowa, o wysokiej zawartości wapnia, magnezu i fluoru w pierwszym rzędzie może być skutecznie stosowana przy leczeniu dolegliwości organów ruchu oraz ginekologicznych, a także jako kuracja pitna przy leczeniu zachorowań układu pokarmowego.

Woda lecznicza kąpieliska Bükfürdő ma wyjątkowy skład alkaliczno-wodorowęglanowy, o wysokiej zawartości wapnia, magnezu i fluoru. Posiada bardzo dużą zawartość substancji mineralnych, tak więc ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm.

Woda lecznicza kąpieliska Bükfürdő ma zastosowanie przy leczeniu chorób takich jak np: ZZSK (spondylosis), zwyrodnienie stawów (arthrosis), osteoporoza (osteoporosis), discopathia, lumbago, choroba Bechterewa, chroniczne zapalenie stawów, podagra, reumatyzm tkanek miękkich, rehabilitacja po operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych, rekonwalescencja powypadkowa, przewlekłe ginekologiczne i urologiczne stany zapalne, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, niestrawność.

Wodę leczniczą kąpieliska Bükfürdő można stosować również jako kurację pitną. Jest ona szczególnie skuteczna przy leczeniu przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej żołądka, przy wrzodach i niestrawnościach oraz profilaktycznie przy osteoporozie i przy jej leczeniu.

Przeciwwskazania: poważne choroby serca i układu krążenia, zakrzepica, nowotwór złośliwy, gruźlica, ostre stany zapalne, ciąża. Prawdziwe działanie wody leczniczej jest widoczne po przeprowadzeniu kuracji (kuracja jedno, dwu i trzy tygodniowa), ale już krótki pobyt w wodzie leczniczej kąpieliska Bükfürdő działa na nasz organizm zbawiennie. Uzdrawiający wpływ wody leczniczej uzupełnia tradycyjna fizykoterapia i liczne nowoczesne procedury terapeutyczne. Uznani lekarze i wyspecjalizowany personel medyczny dba o to, aby goście kąpieliska Bükfürdő mieli idealne warunki do leczenia i wypoczynku. Dzięki wspólnemu efektowi wody leczniczej i zabiegów medycznych dolegliwości ustępują, a pacjenci odzyskują harmonię ciała i ducha.

Indywidualne zabiegi odnowy biologicznej i fitness prowadzone sa pod nadzorem znakomitych lekarzy. Oprócz masaży relaksujących i egzotycznych istnieje możliwość oceny stanu zdrowia, Medical Fitness, kabina solna i zabiegi thermo, umożliwiają idealny wypoczynek gości.

Bükfürdő to jedno z najbardziej znanych w Europie i drugie co do wielkości na Węgrzech kąpielisko lecznicze. Składa się z plaży, kąpieliska SPA, najnowocześniejszy świat sauny specjalne Medical Wellness Centrum. Kąpielisko położone na 14 hektarowym terenie w 2011 roku zostało prawie w pełni odnowione– z 32 basenami, 5200 m2 powierzchni wody, zapewnia idealny wypoczynek dla gości wszystkich grup wiekowych.

Leczenie oraz orzeźwienie, wypoczynek i doskonała zabawa dla małych i dużych. Na terenie parkowym zacienionym przez liczne drzewa, obok krytych basenów lub w części krytych oraz baseny na zewnątrz, znajdują się baseny dla dzieci, tych najmniejszych oraz większych dzieci. Na dorosłych czekają baseny z wodą leczniczą o temperaturze 32-38 °C, plaża i baseny sportowe z wodą o temperaturze 26-28 °C, natomiast na najmłodszych brodziki.

Kompleks zjeżdżalni na świeżym powietrzu składający się z czterech torów dla większych dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, spośród których każda grupa wiekowa może wybrać sobie odpowiednią zjeżdżalnię, zgodnie ze swoim życzeniem i odwagą. Zjeżdżalnie oferują niezapomniane przeżycia, zjeżdżalnia anakonda jest długa i wije się jak waz, zjeżdżalnia kamikadze o gwałtownym spadku jest proponowana dla odważniejszych gości, na zjeżdżalni rodzinnej może zjeżdżać nawet kilka osób na raz, a w zjeżdżalni cebuli goście wpadają do wody kręcąc się jak w wirówce.

Dla małych dzieci jest nowoczesny plac zabaw oraz dziecinny pokój zajęć z kolorowymi zabawkami, natomiast dla dorosłych, którzy pragną odpocząć zapewnione są na przestronnych terenach wygodne leżaki, tak więc wszyscy członkowie rodziny znajdą dla siebie odpowiedni wypoczynek. Na osoby lubiące sport czekają boiska sportowe (siatkówka plażowa, plażowa piłka ręczna, tenis nożny, badminton, małe trawiaste boisko do piłki nożnej, boisko do plażowej piłki nożnej z małymi bramkami, boisko streetball), tenis stołowy oraz zorganizowane programy sportowe i rozrywkowe. Dla najmłodszych gości na kąpielisku krytym znajduje się kącik dziecięcy wyposażony w duże i małe zabawki, gdzie dzieci mogą się oddać beztroskiej zabawie. Dla tych którzy lubią przysmaki kulinarne w Bükfürdő znajdują się liczne restauracje i bufety.

Kryte kąpielisko Wrażeń zapewnia orzeźwienie dla wszystkich grup wiekowych: basen wrażeń z rwącą rzeką, łóżka szampańskie spa, prysznic szyjny i jacuzzi obiecują niezapomniane przeżycia. Kąpielisko wrażeń dzięki przestronnym terenom przeznaczonym do odpoczynku, wygodnym leżakom zapewnia swoim gościom beztroski odpoczynek. Na najmłodszych czeka basen dziecięcy i brodzik oraz dziecięcy wodny pokój zajęć. Wewnątrz również znajdują się zjeżdżalnie, kolorowe, kręte, szybkie i proste. W części parkowej kąpieliska wrażeń goście mogą w cichej, spokojnej i zielonej okolicy odpocząć po codziennych trudach.

Sauny, kąpiele parowe, sauna na podczerwieni, sauna aromatyczna oraz zewnętrzna sauna diabła. Po saunie beztroski odpoczynek zapewniają kryte pomieszczenia przeznaczone do odpoczynku i kameralne ogrody sauny. Przeżycia związane z sauną oprócz zewnętrznego i wewnętrznego zanurzeniowego basenu z zimną wodą dopełniają basen Kneipp oraz zewnętrzny basen wrażeń i wewnętrzne jacuzzi. Kabiny świata sauny: aromatyzowana kabina parowa, fińska sauna kamienna, kabina ziołowa, kabina podczerwona, kryształowa kabina parowa, tepidarium, sauna aromatyzowana, sauna diabła, fińska leśna sauna, pokój lodowy i pracownicy mistrzowie sauny, którzy zwyciężyli w krajowym konkursie Seans Sauny przez cały rok czekają na gości.