Wakacje w Panonii Przedalpejskiej

To najlepszy czas i pora zmienić kurs na Węgry Zachodnie. Proponuje Państwu organizacje pobytów w mieście które warto poznać czyli Kőszeg znajdujący się 3 km od granicy z Austria, przy paśmie gór Kőszeg i Naturpark czyli parku narodowym, 100 km od Balatonu, 121 km od Wiednia, 240 km od Budapesztu i około 500 km od Polski.

Zwiedzanie Kőszeg może być połączone ze zwiedzaniem Budapesztu. Oferujemy usługi najlepszych węgierskich przewodników, którzy posiadają uprawnienia potrzebne do oprowadzania polskich grup na Węgrzech w języku polskim. Uwaga: niestety coraz częściej można się spotkać z przewodnikami którzy bez uprawnień i bez znajomości języka węgierskiego, a także bez odpowiedniej wiedzy podejmują się oprowadzania grup, maja niskie stawki, ale tez ich usługi nie są profesjonalne, a wręcz zakazane. Wybierając usługi Budapestguide.pl wspierają Państwo wszystkich tych przewodników, którzy przy przez lata zdobywają swe umiejętności, są doceniani i lubiani przez turystów z Polski.

Turyści przyjeżdżają tutaj, żeby najpierw porządnie wypocząć, a później zwiedzać pięknie odnowiony Zamek w Kőszeg, muzea apteki, muzea cechów, kościół barokowy, pięknie zachowane i odnowione kamienice barokowe i renesansowe.

W upalne dni spacerować po górze Szabo wśród największych w Europie drzew bukowych, odwiedzić Siedem Źródeł lesie, z krystalicznie czystą wodą, czy Prastary Dom. Dla miłośników kąpieli i wód leczniczych jest jedno z największych i najlepszych na Węgrzech kąpielisko termalne z wodami o leczniczym składzie.

Dla miłośników gór tez się coś znajdzie, najwyższym wzniesieniem w paśmie gór Kőszeg jest Írott-kő. Kőszeg przecina niebieska trasa turystyczna, ale mamy tu także czerwona i zółta trasę, a także szlak Marii, znany uczestnikom pielgrzymek.

Co roku odbywa się święto wina pod koniec września połączone z międzynarodowym festiwalem orkiestr dętych, a w październiku są Dni Urszuli, z największym w regionie jarmarkiem i kiermaszem kulinarno-gastronomicznym. Przyjezdnych zachwyci łagodny spokój - harmonijnej, bacznie strzeżonej przyrody gdzie łąki pachną lawendą, lasy żywicą i borowikami, wyjątkowe kwiaty i inne rośliny, sarny, dziki, lisy, rzadko spotykane ptaki, będące pod ochrona, świadczą o czystości tego regionu.

W północnej części Vas znajduje się góra Ság pochodzenia wulkanicznego, na której zboczach uprawia się winogrono dające wyjątkowe wino. W Kőszeg mieście-szkatułce, które położone jest u podnóża Alp, poza zwiedzaniem i poznawaniem nagromadzonych tu wielu zabytków, nastrojowych uliczek, wypróbować można wyśmienite miejscowe wino uprawiane na nasłonecznionych wzniesieniach gdzie panuje klimat śródziemnomorski-kontynentalny i nawet podczas największych upałów jakie są w tej części Europy, tutaj dzięki temu klimatowi, jest największa skala opadów, wieje przyjemny wiatr, powietrze z reguły nie jest suche.

To miejsce gdzie warto przyjechać z dziećmi, żeby nauczyć je ze są jeszcze takie miejsca na święcie, gdzie panuje spokój, liczy się praca rak, życie planie wolniej, ludzie się szanują i maja swoje ciekawe zwyczaje, są bardzo mili i przyjaźni.

Organizuje także wycieczki do Austrii, pobliskiego Burgenlandu, bogatego w urocze miasteczka, zamki, lasy, jeziora, do Słowenii, nad Balaton, do Hévíz. Czekam na Państwa kontakt. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia Kőszeg.