Witamy w Kőszeg!
Poznaj z nami Węgry zachodnie, komitat Vas, Park Narodowy w Kőszeg, Panonię Przedalpejska i Burgenlandie w Austrii.
Witam Państwa serdecznie. Z wielką przyjemnością przedstawiam nieodkryte tereny Węgier i ciekawe miasto Kőszeg. Nazywam się Bönditzné Siwiec Magdalena i chciałabym zaproponować Państwu nietuzinkowe, pełne ciekawostek i wielu wrażeń wycieczki, które jako pierwsza postanowiłam zorganizować dla polskich turystów. Jestem węgierskim przewodnikiem a także członkiem Naturpark, organizacji, która zajmuje się promocją turystyczną regionu naszego miasta.

Miasto Kőszeg znajduje się na samej granicy węgiersko-austriackiej, u stop gór należących do Przedalpia. Wyjątkowo urocze i zabytkowe miasto Koszeg, nazywane na przez Węgrów Szkatułką Klejnotów, otacza Park Narodowy o nazwie Naturpark, którego jestem członkiem. Chcąc przybliżyć turystom nasz region, jego niezwykle zabytki i budynki z czasów sztuki romańskiej, gotyku, renesansu i baroku, które są przepięknie odnowione, organizuje wycieczki z różnymi programami.

Kőszeg i jego okolice gdzie uprawia się kilka słynnych odmian winogrona dającego charakterystyczne wino dla tego regionu, wiele ciekawych miast i miejscowości, kąpielisko z wodami leczniczymi o najwyższym na Węgrzech stężeniu wapna, magnezu i fluoru, hotele z zapleczami SPA zaciszne pensjonaty, autentyczne Czardy wśród winnic, przytulne restauracje oraz wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, festiwale wina, kasztanów i inne - dają ciągle odkrywane możliwości, które jako pierwsi odsłaniamy przed Gośćmi z Polski. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia miasta i naszego biura, do skorzystania z wielu ciekawych ofert i dalszego przeglądania tej strony Internetowej.